FiLMSTAR - Aclan Buyukturkoglu ile Oyunculuk ve Senaryo Yazarlıgı Atölyesi

FILMSTAR - En iyi oyunculuk egitimi

AKADEMI

Filmstar Akademi: oyunculugu anlayıp ögrenmek, sinemayla tiyatro oyunculugu arasındaki farkı kavramak, seyirci ve topluluk önünde rahat olmak, hata yapmaktan korkmamak, dogal,  renkli ve rahat bir insan olmak isteyen  her yas ve meslekten oyuncu adayına rehberlik eder.
 1. FILMSTAR - ACLAN BUYUKTURKOGLU
 2. FILMSTAR - ACLAN BUYUKTURKOGLU
 3. FILMSTAR - ACLAN BUYUKTURKOGLU
 4. FILMSTAR - ACLAN BUYUKTURKOGLU
 5. FILMSTAR - ACLAN BUYUKTURKOGLU
 6. FILMSTAR - ACLAN BUYUKTURKOGLU
 7. FILMSTAR - ACLAN BUYUKTURKOGLU
 8. FILMSTAR - ACLAN BUYUKTURKOGLU
Aclan Buyukturkoglu
Yönetmen, oyuncu, senaryıo yazarı
aclan@filmstargsm.org
FiLMSTAR;  CESARET,  HAYALGÜCÜ  VE KARARLILIKLA  IMKANSIZ  DENiLEN SEYLERi GERÇEKLESTIRMEK VE SÜREKLi  ÜRETMEK  iÇiN  KURULDU...
Bu sayfa yapım asamasında.    Anlayısınız için tesekkürler. :)
 1. 1
  ÖZGEÇMiS
  Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1991 yılında, Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda görevlendirilerek Devlet Tiyatroları sanatçılığına kabul edildi. Sanatçılık görevi devam ederken Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tiyatro rejisörlüğü ve eğitimi üzerine birinci yüksek lisansını yaptı.
 2. 2
  ÇALISMALAR
  ABD’de “Versus” (Karşı), “The Revelation of T.H. Carlson” (T.H. Carlson’un Uyanışı), “The Hunt” (Av), “Ashes to Flames” (Külden Ateşe), “Cesar Chavez” adlı kısa film ve belgeseller çekti. Amerikan Film Enstitüsü için çektiği “Condemned” (Suçlu) adlı filmle tezini verereküçüncü masterını da tamamladı. Aynı yıl Ankara Uluslararası Film Festivali’nde “Condemned” (Suçlu) adlı filmle birincilik ödülü kazandı. Birçok belgesel ve reklam filmi yönetmenliği yaptı. California eyaleti ve Cesar Chavez’in hayatını anlatan bir belgesel çekti. 2003 yılında Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda yönettiği “Hayvan Çiftliği” adlı müzikli oyun ile Devlet
 3. 3
  FOTORAFLAR
  ABC televizyon dizisi için “Lincoln Lights”, Fountain Theater için “A Taxi to Jennah”, Stage 52 tiyatrosu için “Josephine” adlı eserlerde oyuncu olarak rol aldı. “Pirates of the Caribbean 3” filminde seslendirme yaptı. Write Act Repertory Theater için Kafka’nın Duruşma adlı oyununu yönetti ve Los Angeles Stage Alliance ödülüne aday oldu. Film çalışmalarının yanı sıra Los Angeles’de Acting Clan adlı oyunculukm stüdyosunda sinema ve tiyatro oyunculuğu dersleri verdi. T
 4. 4
  VIDEOLAR
  “Condemned” (Suçlu) adlı filmle birincilik ödülü kazandı. Birçok belgesel ve reklam filmi yönetmenliği yaptı. California eyaleti ve Cesar Chavez’in hayatını anlatan bir belgesel çekti. 2003 yılında Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda yönettiği “Hayvan Çiftliği” adlı müzikli oyun ile Devlet Tiyatroları’na geri döndü ve art arda birçok oyun çevirdi, yönetti. Amerikan tiyatrosunun büyük beğeni toplayan oyunlarını Türk tiyatro izleyicisi ile tanıştırdı. Los Angeles’ta, Write Act Repertory Theatre için yönettiği Kafka’nın “Duruşma” adlı oyunu Stage Alliance ödülüne layık gösterildi. Matrix Tiyatrosu’nda Norman Barasch’ın “Standing By” adlı eserin
Özgeçmiş
Dünden bugüne
987-1991 arası Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1991 yılında, Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda görevlendirilerek Devlet Tiyatroları sanatçılığına  kabul edildi. Sanatçılık görevi devam ederken Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tiyatro rejisörlüğü ve eğitimi üzerine birinci yüksek lisansını yaptı. Tezini, Bertolt Brecht’in “Sezuan’ın İyi İnsanı” adlı oyununu sahneleyerek verdi. İkinci yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde yaptı.”Tiyatro Eğitimi Veren Okullarda Oyuncu Yetiştirme Sorunları” konulu tezini verdi. Bu sırada TOBAV Sanat Eğitim Merkezi’nde Jean Paul Sartre’nın “Sinekler” adlı eserini sahneleyerek Denizli Uluslararası Tiyatro Festivali’ne katıldı.
 1. NAME OF PRODUCT
 2. NAME OF PRODUCT
 3. NAME OF PRODUCT
 4. NAME OF PRODUCT

Çalışmalar

Tiyatronun yanı sıra ilgilendiği sinema sanatına daha yakınlaşmak için Amerika’ya yerleşti. Amerika’da çektiği “Relief” (Rahatlama) adlı kısa filmle Amerikan Film Enstitüsü Film Rejisörlüğü Bölümü’ne kabul edildi ABD’de “Versus” (Karşı), “The Revelation of T.H. Carlson” (T.H. Carlson’un Uyanışı), “The Hunt” (Av), “Ashes to Flames”  (Külden Ateşe), “Cesar Chavez” adlı kısa film ve belgeseller çekti.
Amerikan Film Enstitüsü için çektiği “Condemned” (Suçlu) adlı filmle tezini verereküçüncü masterını da tamamladı. Aynı yıl Ankara Uluslararası Film Festivali’nde “Condemned” (Suçlu) adlı filmle birincilik ödülü kazandı. Birçok belgesel ve reklam filmi yönetmenliği yaptı. California eyaleti ve Cesar Chavez’in hayatını anlatan bir belgesel çekti. 2003 yılında Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda yönettiği “Hayvan Çiftliği” adlı müzikli oyun ile Devlet Tiyatroları’na geri döndü ve art arda birçok oyun çevirdi, yönetti. Amerikan tiyatrosunun büyük beğeni toplayan oyunlarını Türk tiyatro izleyicisi ile tanıştırdı. Los Angeles’ta, Write Act Repertory Theatre için yönettiği Kafka’nın “Duruşma” adlı oyunu Stage Alliance ödülüne layık gösterildi. Matrix Tiyatrosu’nda Norman Barasch’ın “Standing By” adlı eserini sahneye koydu ve eser büyük beğeni topladı. 2004 yılında Devlet Tiyatroları’ndan istifa etti ve Los  Angeles’da çalışmalarını sürdürdü. ABC televizyon dizisi için “Lincoln  Lights”, Fountain Theater için “A Taxi to Jennah”, Stage 52 tiyatrosu için “Josephine” adlı eserlerde oyuncu olarak rol aldı. “Pirates of the  Caribbean 3” filminde seslendirme yaptı. Write Act Repertory Theater için Kafka’nın Duruşma adlı oyununu yönetti ve Los Angeles Stage Alliance ödülüne aday oldu. Film çalışmalarının yanı sıra Los Angeles’de Acting Clan adlı oyunculukm stüdyosunda sinema ve tiyatro oyunculuğu dersleri verdi.
Tamamı Hollywood’da çekilen ilk Türk filmi Meleğin  Sırları’nı yönetti. 
Bu sıralar Ankara’da kurduğu, Filmstar Gösteri Sanatları Merkezi’nde sinema oyunculuğu ve senaryo yazarlığı dersleri vermekte, tiyatro ve film çalışmalarına yönetmen olarak devam  etmektedir. 2015 yılında, senaryosunu yazdığı Antikacı adlı filmi yönetti.

 FiLMSTAR; CESARET, HAYALGÜCÜ VE KARARLILIKLA, IMKANSIZ DENiLEN SEYLERi GERÇEKLESTIRMEK VE SÜREKLi ÜRETMEK iÇiN KURULDU